SEVİMLİ DOSTLARIMIZA ULTRASON VE RÖNTGEN

 

Tüm insanlar gibi hayvan dostlarımız da hastalanır, yaralanır. Burada hasta canlının hastalığının nedenleri doğru tedavinin yapılabilmesi için doğru teşhis önemlidir. Bunun için de ultrason- röntgen cihazları kullanılarak tanı koyulur.

Veteriner hekimlerimiz hastalanan hayvanlarımızı teşhis tedavisinde son teknoloji ekipmanlar kullanır. İnsanlar gibi komplike bir yapıya sahip olan evcil hayvanların hastalıkların nedenleri ve nerede oluştuğu elle veya gözle tespit edilemez. Doğru tani ve tedavi için ultrason-röntgen çekimleri gerekir. Yanlış tedavi uygulamaları can dostlarımıza kalıcı hasarlar bırakabilir veya ölümle bile sonuçlanabilir.

Hayvanlarda sıklıkla görülen kırık, çatlak gibi durumlar ve iç organ hastalıklarının teşhis edilmesi için özel cihazlar kullanılır. Yani sadece gözle elle muayene ile teşhis konulmaz. Hastalıkların tespiti için çeşitli tahlil ve testlerden sonra ultrasona ihtiyaç duyulur. Veteriner hekimin kararı ile hayvan sahipleri bilgilendirilerek tüm işlemler gerçekleştirilir.

Sakarya Veteriner Vetroyal Veteriner Klinik hekimlerince sevgi ve şefkat bağı kurduğumuz hayvan dostlarımızın hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisi için 7/24 hizmet vermekteyiz.