DERMOTOLOJİK HASTALIKLAR

Vetroyal Veteriner klinik evcil hayvanlarımızın deri hastalıklarında tanı teşhis ve tedavisi için çeşitli laboratuvar testleri ve mikroskobik incelemeleri yapılmaktadır. Çeşitli bakteri ve virüslerin tedavisi, önlenmesi için gerekli tüm çalışmalar profesyonel veteriner hekimlerimizce yapılmaktadır.

Dermatoloji denilince evcil hayvanlarda deri, tırnak, deri hastalıkları ve alerjiler girmektedir. Bu tür rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi için alerji testleri, mikroskobik inceleme, deri kazıntısı, deri altı incelemesi yapılmaktadır.

Deneyimli veteriner hekimlerimiz evcil hayvanlarda görülen cilt hastalıkları teşhisi ve tedavi yöntemlerini hayvan sahipleriyle iletişim halinde yapmaktadır. Bu hastalıkların bir kısmı insanlarla aynı semptomlarda olabilirken bazı ırklarda farklılık gösterir. Bu tür deri hastalıklarının da tedavileri çeşitlilik arz eder. Deri hastalıklarının nedenleri pireler, akarlar, derideki enfeksiyonlar, çevresel faktörler, alerjiler, deride oluşan kitlelerdir.

Yukarıda olabilecek hastalığın nedenlerinden bahsettik. Peki deri hastalıkları belirti verir mi?

  • Evcil hayvanlarınızı bir süre gözlemleyin. Eğer sürekli yalanıyorsa, sert bir şekilde vücudunu tırnaklıyorcasına kaşıyor ve ısırıyorsa
  • Kepeklenme, tüy dökmesi yaşıyorsa
  • Can dostunuzda kötü bir koku geldiğini fark ettiyseniz
  • Deri renginde değişme gördüyseniz

Evcil hayvanlarınızı vakit geçirmeden Sakarya Veteriner Vetroyal Veteriner Kliniğine getirmelisiniz.

Veteriner Klinikte deneyimli veteriner hekimlerimizle yapılan muayeneler ve testlerle teşhisi ve tedavisi başlanır. Tedavi boyunca hayvan sahipleriyle sürekli iletişim sağlanır ve bilgilendirilir. Sevgi bağımız şefkatli ellerimizle evcil hayvanlarımıza sağlıklı yaşam sunmaya devam ediyoruz.

Hızlı iletisim
  • 0 535 030 09 33
  • 0 541 812 27 34
  • info@vetroyalveteriner.com
Uzman Personel
Hızlı iletisim